sanskrit in ukraine
викладач санскриту Ольга Неліна

Ольга Неліна

Вивчаю санскрит з 2014 року під керівництвом Андрія Сафронова. 

Значну частину освіти отримала на уроках у Ігоря Олександровича Тоноян-Бєляєва, Едгара Лейтена, Ліхушиної Наталії, Вагіша Шастрі. 

Проходила навчання в літніх школах європейских університетів Leiden Summer School in languages and Linguistics а також Heidelberg Summer School in Spoken Sanskrit.

Навчаю санскриту он-лайн. Виступаю з відкритими лекціями про санскрит, Індійську культуру та практику йоги.

Мій шлях

Санскрит

Вивчаю санскрит з 2014 року і по цей день. Навчалась у вчителя індійської традиційної школи – Вагіша Шастрі. Відвідала курси європейських університетів Leiden Summer School in languages and Linguistics та Heidelberg Summer School in Spoken Sanskrit. 

Зі знанням санскриту для мене відкрилися нові можливості для розуміння йоги. З 2015 року читання першоджерел стало постійною практикою. 

Серед улюблених творів, які постійно перечитую з учнями стали Закони Ману, Катха упанішада, Йога сутра, Іша та Кена упанішади а також твори Шанкари. 

Також здійснюю переклад першоджерел які раньше не перекладалися. Всі роботи розташовані тут: www.sanskrit.com.ua.

Сфера особистих інтересів

Починаючи з 2021 року мій інтерес привернула індійська філософська логіка та теорія пізнання. Тоді я почала (а зараз продовжую) досліження базового трактату на цю тему – Ньяя сутри на санскриті з коментарем Ватсьяяни. 

У 2023 році почала вивчати твір “Камасутра” Ватсьяяни з класичним коментарем Індрапади Яшодшари. Хочу краще зрозуміти суть досвіду стародавніх індійців у сфері почуттів. Перклад першої глави на українську вже є в нашій бібліотеці.

Цікавими знахідками також ділюся у своєму інстаграмі.

Відео